مدیره قضایا

فریدون صالحی

فریدون صالحی مدیر قضایا در مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان، لیسانس خویش را از یکی از پوهنتون های خصوصی افغانستان در رشته حقوق و علوم سیاسی بدست آورده سپس ماستری خویش را از پوهنتون پیام نور – واحد افغانستان از رشته جزا و جرم شناسی بدست آورده است.

فریدون صالحی قبل از تقرر در مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان بحیث مدیر قضایا، افتخار تدریس در یکی از پوهنتون های خصوص افغانستان داشته و عضو هیئت رهبری نهاد اجتماعی روشنا میباشد. وی در جریان تحصیلات عالی خویش به نماینده گی از افغانستان در برنامه های علمی و مسابقات بین المللی متعدد چون حکمیت بین المللی تجارتی در کشور کویت و مسابقان قانون سازمان تجارت بین الملل در کشور سریلانکا، بحرین و تایلند اشتراک نموده که فعالیت های علمی یاد شده و علاقه وی در زمینه روش های حل و فصل بدیل قضایی موجب همکار شدن محترم فریدون صالحی در بست مدیریت قضایا مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان گردید.

فریدون صالحی تسلط کامل در لسان های ملی کشور (دری و پشتو) و انگلیسی داشته و نیز جواز وکالت خویش را از انجمن مستقل وکلای مدافع افغانستان بدست آورده است.

casemanager@acdr.af

______________________________________________________________________________________

مدیره قضایا

مژده صمدی

مژده صمدی مدیر تنظیم و بررسی قضایا مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان فارغ‌ التحصیل از رشته حقوق و علوم سیاسی دانشگاه دولتی بلخ بوده و فعلا محصل ماستری در رشته روابط بین الملل در یکی از دانشگاه های خصوصی در کابل میباشد. بانو صمدی که تجربه راه اندازی و مدیریت (آکادمی مطالعات اقتصادی و حقوقی بلخ) را در ولایت بلخ دارد تا از این طریق زمینه مطالعه ،بررسی، وتحلیل مسائل حقوقی را مساعد نماید. وی همچنان تجربه اشتراک در برنامه های دانشگاهی از جمله Media Law moot Court ، University students Debate tournament ، و National Eradication of violence Against Women Moot Court Competition را دارد.

بانو صمدی بنابر علاقه مندی خاص که به وکالت مدافع داشت به مدت یک سال همکار در این بخش بوده و در بخش های تحقیق حقوقی، نوشتاری مهارت خاص برخوردار است. محترمه صمدی با عضویت در نهاد اجتماعی OUR SUCCESS  برنامه های متعددی به خاطر ارتقاء ظرفیت جوانان دایر نموده است. از آنجمله برگزاری برنامه مقاله نویسی برتر در ۱۴ ولایت افغانستان، برنامه آگاهی دهی تحت عنوان جوانان و صلح می‌باشد.

casemanager1@acdr.af

______________________________________________________________________________________

مدیر مالی و اداری

فواد سلطانی

محترم فواد سلطانی، مدیر مالی و اداری مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان، لیسانس خویش را یکی از پوهنتون های خصوصی افغانستان بدست آورده است در رشته  اداره و تجارت  و در بخش مالی از مهارت خاص برخوردار می باشد. همچنان در پهلوی پروگرام های زبان انگلیسی (DEL) و کمپیوتر (DIT) در برنامه های کوتاه و دراز مدت هم اشتراک ورزیده است.

آقای سلطانی، در سازمان های ملی و بین المللی مقیم کشور بیشتر از هفت سال تجربه کاری دارد، و در ضمن آن در بخش های مدیریت، پلان گذاری، اداری، مالی و بازاریابی مهارت های ویژه را دار می باشد. وی هم چنان در پروگرام  (ATEM) (AISS) ایالات متحده امریکا منحیث مدیر مالی ایفای وظیفه نموده اند.

admin@acdr.af