رئیس اجرائیوی

محترم توکل خرم

محترم توکل خرم فرزند عبدالجلیل، رئیس اجرائیوی مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان می باشد. وی در سال 1373 هجری شمسی در ولايت کابل در يک خانواده متدين و روشنفکر ديده به جهان گشود. سند لسانس خویش را در رشته حقوق از دانشگاه البیرونی در سال 2015 بدست آورده است و نیز سند ماستری خویش را در رشته حقوق خصوصی از یکی از دانشگاه های خصوصی کشور بدست آورده است. وی همچنین در زمینه شیوه های بدیل حل منازعات، حقوق تجارت و حقوق مالی فعالیت داشته است.

محترم توکل خرم مدت یکسال بحیث مشاور حقوق در وزارت صحت عامه و مشاور حقوقی در شرکت خدمات مشورتی و حقوقی کیا کار کرده است. وی همچنان تسلط کافی بر قوانین تجارتی، تسوید قراردادها و همچنین حل منازعات تجارتی توسط روش های بدیل قضایی مانند حکمیت و میانجیگری تجربه و تخصص دارد. همچنین وی قبلا در مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان بحیث مدیر قضایا کار کرده است. قبل از آنکه منحیث رییس اجرائیوی مرکز شروع بکار کند، محترم توکل خرم بحیث رییس روابط با دولت و خدمات حقوقی در اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان نیز کار کرده است.

علاوه برآن وی در بخشهای رشد و توسعه اجتماع، توانمند سازی جوانان، کمپاین آگاهی دهی حقوقی، و ارتقای ظرفیت حقوقی جوانان در ادارات مختلف اجتماعی و حقوق بشری کار کرده است. وی همچنین حقوق تجارت، حقوق جزا و حقوق عامه را تدریس نموده است.

محترم توکل خرم به زبان های ملی (دری و  پشتو) و انگليسی تکلم و تحرير می نمايد.

ceo@acdr.af


مدیر مالی و اداری

محترم فواد سلطانی

محترم فواد سلطانی، مدیر مالی و اداری مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان، لیسانس خویش را یکی از پوهنتون های خصوصی افغانستان بدست آورده است در رشته  اداره و تجارت  و در بخش مالی از مهارت خاص برخوردار می باشد. همچنان در پهلوی پروگرام های زبان انگلیسی (DEL) و کمپیوتر (DIT) در برنامه های کوتاه و دراز مدت هم اشتراک ورزیده است.

آقای سلطانی، در سازمان های ملی و بین المللی مقیم کشور بیشتر از ده سال تجربه کاری دارد، و در ضمن آن در بخش های مدیریت، پلان گذاری، اداری، مالی و بازاریابی مهارت های ویژه را دار می باشد. وی هم چنان در پروگرام  (ATEM) (AISS) ایالات متحده امریکا منحیث مدیر مالی ایفای وظیفه نموده اند.

admin@acdr.af 


 مدیر قضایا

محترم فخرالدین بایزیدی

محترم فخرالدین بایزیدی فرزند غیاث الدین، مدیر قضایای مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان، در سال 1361 دریک خانواده متدین و روشنفکر در شهر کابل به دنیا آمده است. وی دوره ابتدائیه را در لیسه درخانی و دوره متوسطه و لیسه را در لیسه عالی نادریه شهر کابل به پایان رسانیده و سپس بعد از سپری نمودن امتحان کانکور شامل فاکولته ژورنالیزم پوهنتون کابل شده و در سال 2005 از رشته مطبوعات فاکولته متذکره فارغ التحصیل گردیده است و ماستری خویش را در رشته حقوق از یکی از پوهنتون های خصوصی کشور بدست آورده است.

او از اینکه علاقمند اجرای وظیفه در ادارات دولتی کشور بود از سال 2006 الی 2009منحیث کارمند تشریفات در ریاست روابط بین المللی ولسی جرگه شورای ملی افغانستان ایفای وظیفه نمود.

به تعقیب آن منحیث مدیر تنظیم ملاقات ها و همزمان از اینکه موصوف یک کارمند پرکار و متعهد به اجرای خدمات صادقانه بود رهبری دارالانشای ولسی جرگه شورای ملی تصمیم گرفت تا وی را بحیث سرپرست آمریت تشریفات به مقام عالی ریاست جمهوری پیشنهاد نماید که در نتیجه این پیشنهاد از طرف مقام عالی ریاست جمهوری منظور گردید و الی سال 2011 این دو مسوولیت را بطور مؤفقانه انجام داد. تا اینکه توانست در سال 2011 از طریق پروسه رقابت آزاد در کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی بست آمریت تشریفات پارلمان افغانستان را کسب نماید و الی اگست 2021در این بست بطور مؤفقانه اجرای خدمت نموده است.

موصوف در دوره کاری اش در پارلمان کشور در پروگرام های آموزشی کوتاه مدت، میان مدت و طویل المدت در بخش های دیپلوماسی پارلمانی، رهبریت، سیستم پارلمانی و حکومتداری، مدیریت زمان، اداره مهاجرت و پناهنده گان، ورکشاپ مسلکی دیپلوماسی پارلمانی و مسوده سازی و سیمینار ارشد اجرائیوی تهدیدات فرا ملی در داخل و خارج از کشور اشتراک نموده است.

وی جهت اشتراک در ورکشاپ های آموزشی و همراهی هیئت های رسمی پارلمان افغانستان در کنفرانس های بین المللی و پارلمانی به کشورهای اوکراین، بلجیم، بنگله دیش، جرمنی، فنلند، مصر، چین،‌ ترکیه، تایلند، پاکستان، هندوستان، تاجکستان، امارات متحده عربی، سربیا، سنگاپور، بلغاریا، فدراتیف روسیه، کانادا و ایالات متحده امریکا سفر رسمی نموده است.

آقای بایزیدی بنابر خدمات شایسته اش در ولسی جرگه شورای ملی افغانستان چندین مرتبه از طرف رهبری اداره و مقام عالی ریاست جمهوری مورد تقدیر قرار گرفته است.

وی به زبان های دری، پشتو، انگلیسی و مهارت های انترنت و کمپیوتر آشنایی کامل دارد.

casemanager@acdr.af


کارمند روابط عامه

محترم محمدضمیر بابک

محترم محمدضمیر بابک، کارمند روابط عامه مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان می‌باشد. وی در سال 1379 هجری شمسی در ولايت لوگر در يک خانواده متدين و روشنفکر ديده به جهان گشود. وی دوره ابتدائیه، متوسطه و لیسه را در لیسه عالی حبیبیه شهر کابل به پایان رسانیده و سند لیسانس خویش را در رشته اداره تجارت از دانشگاه گوهرشاد در سال 1401 هجری شمسی بدست آورده است.

محترم محمدضمیر بابک به زبان های دری، پشتو و انگليسی تکلم و تحرير می‌نمايد.

communication@acdr.af