معاون رییس اجرائیه

مهدی خرد

مهدی خرد در سال 1393 هجری شمسی از یکی از دانشگاه های خصوصی در رشته حقوق عامه و خصوصی سند لسانس خویش را بدست آورد و در سال 1399 نامبرده از رشته حقوق بین الملل از مقطع ماستری فارغ التحصیل گردیده است.

قبل از آغاز کار منحیث معاون رییس اجرائیه مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان، وی بحیث مشاور حقوقی در وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در یکی از پروژه‌های اتحادیه اروپا کار میکرد. در زمان تصدی خود منحیث مشاور حقوقی در وزارت زراعت، وی تحقیقی را پیرامون فعالیت‌های آمریت حقوق و آمریت پالیسی و استراتیژی این وزارت انجام داد که در نتیجه یک سند تحقیقی جامع را در خصوص چالش‌ها و نقاط ضعف و قوت آمریت‌های مذکور تولید نمود و تقدیم این وزارت کرد. علاوه برین، محترم خرد با ریاست‌های گوناگونی وزارت زراعت در تسوید اسناد حقوقی از جمله طرزالعمل‌ها، مقررات، قوانین، پالیسی و استراتیژی کمک نمود.

محترم مهدی خرد همچنین با یکی از موسسات بین المللی ایالات متحده آمریکا منحیث هماهنگ کننده پروژه حقوقی کار کرده است. درین پروژه متذکره وی با همکاری سایر همکارانش قاموس اصطلاحات حقوقی را به لسان‌های دری و پشتو با ترجمه انگلیسی آن تولید و نشر نموده است. در حال حاضر این قاموس به طور گسترده توسط دانشجویان حقوق در پوهنتون‌های سراسر کشور استفاده می شود. وی همچنین چندین مقاله علمی حقوقی به دو لسان دری و انگلیسی نوشته است و با یک روزنامه انگلیسی به عنوان سردبیر و نویسنده در کابل کار کرده است و چند مقالات تحلیلی نیز نوشته است.

deputydirector@acdr.af


مدیر قضایا

فریدون صالحی

فریدون صالحی مدیر قضایا در مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان، لیسانس خویش را از یکی از پوهنتون های خصوصی افغانستان در رشته حقوق و علوم سیاسی بدست آورده سپس ماستری خویش را از پوهنتون پیام نور – واحد افغانستان از رشته جزا و جرم شناسی بدست آورده است.

فریدون صالحی قبل از تقرر در مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان بحیث مدیر قضایا، افتخار تدریس در یکی از پوهنتون های خصوص افغانستان داشته و عضو هیئت رهبری نهاد اجتماعی روشنا میباشد. وی در جریان تحصیلات عالی خویش به نماینده گی از افغانستان در برنامه های علمی و مسابقات بین المللی متعدد چون حکمیت بین المللی تجارتی در کشور کویت و مسابقان قانون سازمان تجارت بین‌الملل در کشور سریلانکا، بحرین و تایلند اشتراک نموده که فعالیت های علمی یاد شده و علاقه وی در زمینه روش های حل و فصل بدیل قضایی موجب همکار شدن محترم فریدون صالحی در بست مدیریت قضایا مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان گردید.

فریدون صالحی تسلط کامل در لسان های ملی کشور (دری و پشتو) و انگلیسی داشته و نیز جواز وکالت خویش را از انجمن مستقل وکلای مدافع افغانستان بدست آورده است.

casemanager@acdr.af


 

مدیر مالی و اداری

فواد سلطانی

محترم فواد سلطانی، مدیر مالی و اداری مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان، لیسانس خویش را یکی از پوهنتون های خصوصی افغانستان بدست آورده است در رشته  اداره و تجارت  و در بخش مالی از مهارت خاص برخوردار می باشد. همچنان در پهلوی پروگرام های زبان انگلیسی (DEL) و کمپیوتر (DIT) در برنامه های کوتاه و دراز مدت هم اشتراک ورزیده است.

آقای سلطانی، در سازمان های ملی و بین المللی مقیم کشور بیشتر از هفت سال تجربه کاری دارد، و در ضمن آن در بخش های مدیریت، پلان گذاری، اداری، مالی و بازاریابی مهارت های ویژه را دار می باشد. وی هم چنان در پروگرام  (ATEM) (AISS) ایالات متحده امریکا منحیث مدیر مالی ایفای وظیفه نموده اند.

admin@acdr.af