مدیر مالی و اداری

فواد سلطانی

محترم فواد سلطانی، مدیر مالی و اداری مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان، لیسانس خویش را یکی از پوهنتون های خصوصی افغانستان بدست آورده است در رشته  اداره و تجارت  و در بخش مالی از مهارت خاص برخوردار می باشد. همچنان در پهلوی پروگرام های زبان انگلیسی (DEL) و کمپیوتر (DIT) در برنامه های کوتاه و دراز مدت هم اشتراک ورزیده است.

آقای سلطانی، در سازمان های ملی و بین المللی مقیم کشور بیشتر از هفت سال تجربه کاری دارد، و در ضمن آن در بخش های مدیریت، پلان گذاری، اداری، مالی و بازاریابی مهارت های ویژه را دار می باشد. وی هم چنان در پروگرام  (ATEM) (AISS) ایالات متحده امریکا منحیث مدیر مالی ایفای وظیفه نموده اند.

admin@acdr.af

 

 


 مدیر قضایا

فخرالدین بایزیدی

آقای فخرالدین بایزیدی فرزند غیاث الدین، مدیر قضایای مرکز حل منازعات تجارتی افغانستان، در سال 1361 دریک خانواده متدین و روشنفکر در شهر کابل به دنیا آمده است. وی دوره ابتدائیه را در لیسه درخانی و دوره متوسطه و لیسه را در لیسه عالی نادریه شهر کابل به پایان رسانیده و سپس بعد از سپری نمودن امتحان کانکور شامل فاکولته ژورنالیزم پوهنتون کابل شده و در سال 2005 از رشته مطبوعات فاکولته متذکره فارغ التحصیل گردیده است و ماستری خویش را در رشته حقوق از یکی از پوهنتون های خصوصی کشور بدست آورده است.

او از اینکه علاقمند اجرای وظیفه در ادارات دولتی کشور بود از سال 2006 الی 2009منحیث کارمند تشریفات در ریاست روابط بین المللی ولسی جرگه شورای ملی افغانستان ایفای وظیفه نمود.

به تعقیب آن منحیث مدیر تنظیم ملاقات ها و همزمان از اینکه موصوف یک کارمند پرکار و متعهد به اجرای خدمات صادقانه بود رهبری دارالانشای ولسی جرگه شورای ملی تصمیم گرفت تا وی را بحیث سرپرست آمریت تشریفات به مقام عالی ریاست جمهوری پیشنهاد نماید که در نتیجه این پیشنهاد از طرف مقام عالی ریاست جمهوری منظور گردید و الی سال 2011 این دو مسوولیت را بطور مؤفقانه انجام داد. تا اینکه توانست در سال 2011 از طریق پروسه رقابت آزاد در کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی بست آمریت تشریفات پارلمان افغانستان را کسب نماید و الی اگست 2021در این بست بطور مؤفقانه اجرای خدمت نموده است.

موصوف در دوره کاری اش در پارلمان کشور در پروگرام های آموزشی کوتاه مدت، میان مدت و طویل المدت در بخش های دیپلوماسی پارلمانی، رهبریت، سیستم پارلمانی و حکومتداری، مدیریت زمان، اداره مهاجرت و پناهنده گان، ورکشاپ مسلکی دیپلوماسی پارلمانی و مسوده سازی و سیمینار ارشد اجرائیوی تهدیدات فرا ملی در داخل و خارج از کشور اشتراک نموده است.

وی جهت اشتراک در ورکشاپ های آموزشی و همراهی هیئت های رسمی پارلمان افغانستان در کنفرانس های بین المللی و پارلمانی به کشورهای اوکراین، بلجیم، بنگله دیش، جرمنی، فنلند، مصر، چین،‌ ترکیه، تایلند، پاکستان، هندوستان، تاجکستان، امارات متحده عربی، سربیا، سنگاپور، بلغاریا، فدراتیف روسیه، کانادا و ایالات متحده امریکا سفر رسمی نموده است.

آقای بایزیدی بنابر خدمات شایسته اش در ولسی جرگه شورای ملی افغانستان چندین مرتبه از طرف رهبری اداره و مقام عالی ریاست جمهوری مورد تقدیر قرار گرفته است.

وی به زبان های دری، پشتو، انگلیسی و مهارت های انترنت و کمپیوتر آشنایی کامل دارد.

casemanager@acdr.af